حلقۀ مطالعاتی «مسئلۀ شر»

انجمن‌علمی فلسفۀ دین ایران به‌منظور ایجاد بستری برای گفت‌وگو دانشجویان و صاحب‌نظران پیرامون مسائل فلسفۀ دین اقدام به برگزاری حلقه‌های مطالعاتی با موضوعات مشخص کرده است. در این راستا دومین حلقۀ مطالعاتی انجمن با تسهیل‌گری فاطمه سعیدی به موضوع «مسئلۀ شرّ» می‌پردازد.

منبع این حلقه فصل ششم از کتاب Contemporary Debates in Philosophy of Religion ویراستۀ مایکل پترسون و ریموند ج. ون‌آراگون است و در زیر قابل دانلود است:

?Is Evil Evidence against God’s Existence

  • تعداد جلسات: ۵ جلسه
  • بستر برگزاری حلقه: گوگل‌میت (آدرس برای افرادی که ثبت‌نام می‌کنند از طریق ایمیل ارسال می‌شود)
  • زمان حلقه: یک‌شنبه‌ها (از ۱۸ اردیبهشت)، ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰
  • شکل برگزاری جلسات: جلسات به‌صورت بحث و گفت‌وگو برگزار می‌شود. روال جلسات بدین شکل است که پیش از هر جلسه، قسمتی از منبع مشخص می‌شود که همۀ شرکت‌کنندگان آن را می‌خوانند. علاوه بر این، شرکت‌کنندگان برای هر جلسه، متنی یک صفحه‌ای ناظر به قسمت مشخص‌شده می‌نویسند که در آن، علاوه بر تقریر فهم خود از آن بخش، نظر خود را نیز دربارۀ آن قسمت (در قالب یک نقد، یک تحلیل، یک پرسش یا اموری از این دست) می‌نویسند. برای هر جلسه، یک نفر مسئول ارائۀ بخش مشخص شده است. بخشی از جلسه به ارائۀ فرد معین شده و بخش دیگر به بحث و گفت‌وگو دربارۀ محتوای آن قسمت اختصاص می‌یابد. همچنین، برای تمرین متن‌خوانی تخصصی، قسمت‌های منتخبی از متن، در هر جلسه خوانده می‌شود.
    با توجه به این روال، افرادی که مایل به شرکت در این حلقه مطالعاتی‌اند، طبعاً توانایی حداقلی خواندن متن انگلیسی تخصصی فلسفۀ دین را دارند. علاوه بر این، حضور در این جلسات نیازمند فرصت کافی هفتگی برای خواندن قسمت‌های مشخص شده برای هر جلسه و نوشتن یک متن یک صفحه‌ای دربارۀ آن است.
  • شرکت در این حلقۀ مطالعاتی رایگان است.
  • برای شرکت در این جلسات گواهی صادر نخواهد شد.

ثبت‌نام در این حلقه به پایان رسیده است.

یک دیدگاه

  1. سلام،لطفا یک منبع فارسی را برای این دوره مشخص کنید که بنده و امثال بنده که انگلیسی را به خوبی بلد نیستیم هم بتوانیم شرکت کنیم،بسیار سپاسگزارم از شما

دیدگاهی بنویسید

68  +    =  74